Talentlejr 2015

Tilmelding

Talentlejren i år er den 12. til 14. juni. Der er altid plads til flere som vil være med til at give vore gæster en dejlig oplevelse. Holdet vil blive udtaget når vi kender deltagerne på talentholdet, men en tilkendelse om at være til rådighed vil blive værdsat.

Her har du mulighed for at tilmelde dig arbejdet i forbindelse med talentlejren og se hvem der allerede har meldt sig


Dit navn *

Din e-mail *

Telefonnummer

Jeg bidrager med:
 Madhold fredag aften Frokost lørdag Aftensmad lørdag Frokost søndag Oprydning søndag At være praktisk gris

OpgaveTilmeldte
Mad fredag aftenJosie, Charlotte
Morgenmad lørdagForældrene
Frokost lørdagMadsen og Karina
Aftensmad lørdagMadsen og Karina
Morgenmad søndagForældrene
Frokost søndagForældrene
Oprydning søndagBjarne, Morten, Mike, Erik
Praktisk GrisBjarne, Jesper, Mike, Erik, Jakob

Program

Det foreløbige program ser sådan ud:

Fredag den 12/6:
18.00-19.00 Ankomst/indkvartering
19:00 Spisning
19:45 Undervisning i niveauinddelte grupper ved Allan, Mads og Tom
22:45 Godnat

Lørdag den 13/6:
8:00 Morgenmad
9:00-11:00 Foredrag ved GM Lars Schandorff
11:15 Frokost
12:00-16:00 Match mod Præstø Skakklub over 21 brætter – 1½ time til 40 træk + 30 sec. pr. træk og 15 minutter til resten efter træk 40
12:30-14:00 netværksmøde mellem forældre og ungdomslandstræneren
15:00-17:00 Individuel analyse af de spillede partier – Allan, Mads og Tom sidder klar med gode tips
17:30-19:00 Fodboldkamp
19:30 Aftensmad
20:15 Lynturnering
23:00 Godnat

Søndag den 14/6:
8:00 Morgenmad
9:00 Undervisning i niveauinddelte grupper ved Allan, Mads og Tom
12:00 Frokost
13:00 Undervisning i niveauinddelte grupper ved Allan, Mads og Tom
14:30 Evaluering/opsamling på træningssamlingen
15:00 Tak for denne gang!

Madplanen

Hvem laver hvad hvornår

  • Fredag aften: Tortilla buffet.
  • Lørdag morgen: Forældrene
  • Lørdag Frokost:
  • Lørdag aften: Lasagne med salat og lækkert brød.
  • Søndag morgen: Forældrene
  • Søndag frokost:

Holdkampen


Bræt nr.Præstø & vennerRatingResultatTalenterneRating
1FM Mikkel Strange23041 - 0FM Filip Boe Olsen 2210
2Søren Bogø2198½ - ½Jonas Bjerre 2106
3Gunnar V. Hansen 20770 - 1Sophus Mechlenburg Møller 2051
4Morten F. Jensen 20010 - 1 Bjarke Hautop Kristensen 1984
5Bjarne Haar 19661 - 0Johan Hardlei 1884
6Lars Christensen 1963½ - ½Thomas Søndergaard Thybo 1826
7Finn Andersen 19511 - 0Ellen Fredericia Nilssen 1741
8Jens Mott 19271 - 0Christian Emil Frambøll 1729
9Morten Madsen 19041 - 0Samuel Heine May 1686
10Steen D. Jensen 1892½ - ½ Asbjørn Hovgaard Schach 1635
11Erik O. Hansen 1841½ - ½Andreas Skovgaard 1614
12John Kristensen 17410 - 1Markus Baadsgaard 1595
13Lars Søndergaard 16671 - 0Emil Skovgaard1588
14Bo Munksgaard 16660 - 1Jacob Clausen 1576
15Markus Strange 16541 - 0Jacob Foged Christensen 1568
16Kim Pedersen 1646½ - ½Jonas Bürgel Sindal Nielsen 1557
17Jakob Sireborn 16111 - 0Tiziano Wul Micalizio 1512
18Bjarne Petersen 14810 - 1Albert Emil Lyng Petersen 1486
19Henning Jakobsen 13971 - 0Albert Mechlenburg Møller 1451
20Jacob H. Larsen 1280½ - ½Oscar Koch-Müller 1428
21Mathias Bogø 12480 - 1Filip Holm 1392
12 - 9
Ivan Madsen: Kampleder
Poul Jacobsen: Livesending


Kommentarer

Talentlejr 2015 — 4 kommentarer

Skriv et svar