Talentlejr 2016

Tilmelding

Talentlejren i år er den 3. til 5. juni. Der er altid plads til flere som vil være med til at give vore gæster en dejlig oplevelse. Holdet vil blive udtaget når vi kender deltagerne på talentholdet, men en tilkendelse om at være til rådighed vil blive værdsat.

Her har du mulighed for at tilmelde dig arbejdet i forbindelse med talentlejren og se hvem der allerede har meldt sig


Dit navn *

Din e-mail *

Telefonnummer

Jeg bidrager med:
 Madhold fredag aften Frokost lørdag Aftensmad lørdag Frokost søndag Oprydning søndag At være praktisk gris

OpgaveTilmeldte
Mad fredag aften
Morgenmad lørdag
Frokost lørdag
Aftensmad lørdag
Morgenmad søndag
Frokost søndag
Oprydning søndag
Praktisk Gris

Program

Det foreløbige program ser sådan ud:

Fredag den 3/6:
18.00-19.00 Ankomst/indkvartering
19:00 Spisning
19:45 Undervisning i niveauinddelte grupper ved IM/GM ?, FM Mads Boe og FM Tom Petri
22:45 Godnat

Lørdag den 4/6:
8:00 Morgenmad
9:00-11:00 Åbent foredrag for alle (også gæster) ved DSU senior-landstræner GM Lars Schandorff
11:15 Frokost
12:00-16:00 Match mod Præstø Skakklub over 16-20 brætter – 1½ time til 40 træk + 30 sec. pr. træk og 15 minutter til resten efter træk 40
12:00-14:00 Netværksmøde mellem forældre og ungdomslandstræneren
15:00-17:00 Individuel analyse af de spillede partier i matchen
17:30-19:00 Fodboldkamp
19:30 Aftensmad
20:30 Lynturnering for alle – også skakspillere fra “Præstø og friends” samt forældre er velkomne til at deltage
23:00 Godnat

Søndag den 5/6:
8:00 Morgenmad
9:00 Undervisning i niveauinddelte grupper ved IM/GM ?, FM Mads Boe og FM Tom Petri
12:00 Frokost
13:00 Undervisning i niveauinddelte grupper ved IM/GM ?, FM Mads Boe og FM Tom Petri
14:30 Evaluering/opsamling på træningssamlingen
15:00 Tak for denne gang!

Madplanen

Hvem laver hvad hvornår

  • Fredag aften: Louise og kæreste
  • Lørdag morgen: Forældrene
  • Lørdag Frokost: Forældrene
  • Lørdag aften: Madsen og Karina
  • Søndag morgen: Forældrene
  • Søndag frokost: Forældrene

Holdkampen


Bræt nr.Præstø & vennerRatingResultatTalenterneRating
1Morten Frank Jensen19760-1Filip Boe Olsen2270
2Finn Andersen19401-0Thomas Søndergaard Thybo1851
3Morten Madsen19341-0Adesh Easan 1777
4Lars Christensen19210-1Albert Emil Lyng Petersen1742
5Steen D. Jensen18681-0Mads Pasztor1699
6Frode Benedikt Nielsen17871-0Christian Emil Frambøl1690
7Claus Schmidt17851-0 Filip Holm1685
8Peder R. Lehmann Larsen1730½-½Sander Stage-Steffensen1648
9Jakob Sireborn1719½-½Marius Bøss Sørensen1598
10Markus Strange17031-0Gustav Trærup1596
11Bo Munksgaard16611-0Casper Liu1573
12Bjarne Petersen16010-1Nienke van den Brink1551
13Kim B. Pedersen15720-1Markus Baadsgaard1520
14Oscar Koch-Müller15221-0Sanschiro Kræmmer1470
15Lars Sørensen14840-1Hannibal Valeur Jaques1457
16Henning Jakobsen13370-1Oliver Trier1441
17Michael Espensen1335½-½Simon Ehrenreich1441
18Poul Erik Larsen1275½-½Noah Ekholm1418
19Mike Bahnsen12510-1Kishichiro Kræmmer1332
20Erik Buur Christensen12311-0Theo Stage-Steffensen1324
11 - 9