Hurtigskak eller Lynskak :)

Mikkel Strange og jeg har aftalt at samarbejde omkring online turneringer på lichess. Vi har oprettet 2 turneringer; En Lynturnering og en Hurtigturnering. Så vil der være lidt for enhver smag. Så det er ikke for at modarbejde hinanden de starter samtidig

I finder begge indbydelser her i mailen og på vores facebook gruppe.
Indbydelserne er for alle Næstved- & Præstømedlemmer samt vores mange venner.

Håber vi ses til lidt hygge på mandag

————————————————————————————————————————–
Præstø Skakklub inviterer medlemmer og klubbens venner til Hurtigskak på mandag 25/1 kl. 19:00 – på Lichess.org.
Der spilles 20 minutter med tillægstid på 5 sekunder pr. træk.Spilletid 3 timer.Kode til turnering: skakmat

Vel mødtMorten F. Jensen
https://lichess.org/tournament/6N1GY6zQ
———————————————————————————————————————- 
“Næstved Skakklub inviterer medlemmer og klubbens venner til Lynskak på mandag 25/1 kl. 19.00 – på Lichess.org.Der spilles med 5 minutter uden tillægstid, med mulighed for halvering (bersærk) og sejrsbonus.Spilletid 2 timer.Kode til turnering: GENSUNASUMUS

Vel mødtMikkel Strange”
https://lichess.org/tournament/MuDzLWvA

Dette indlæg blev udgivet i Hurtigskak, Klubliv. Bogmærk permalinket.

Skriv et svar